جوش لیزری nspv   |   دستگاه تمیزکننده لیزری nspv  |      دستگاه برش لیزری nspv

شرکت نوین صنعت پرتوگستر وندا

مقایسه سورسهای لیزر فایبر و انتخاب بهترین سورس لیزر فایبر (2)

در مقاله قبل در مورد سورسهای لیزر فایبر مختلف صحبت کردیم. در این مقاله نیز در مورد سورسهای دیگر و مقایسه آنها صحبت خواهیم کرد.

مقایسه سورس لیزر فایبر Raycus و IPG 

ویژگی های محصول:

 • زنجیره صنعت: سورس لیزر هر دو شرکت به طور گسترده در زنجیره های تولید صنایع مورد استفاده قرار می گیرند.
 • ساختار منبع پمپ: سورس لیزر فایبر هر دو شرکت سینگل مد و در نتیجه پایدار و قابل اعتماد هستند.
 • قدرت و مقدار ماژول:سورس لیزر  Raycus از 6 قطعه ماژول های 1KW تشکیل شده (بزرگترین ماژول منفرد Raycus می تواند بالاتر از 3KW باشد)و سورس لیزر IPG از 3 قطعه ماژول 2KW (کاهش هزینه های ساخت و اندازه). هرچه قدرت ماژول کمتر باشد، منبع لیزر پایدارتر است، بنابراین هزینه تعویض ماژول پایین تر است.
 • پیکربندی: سورس لیزر فایبر هر دو شرکت 20 متر طول و 100 میکرون قطر انتقال دارند.
 • کیفیت پرتو: سورس لیزر هر دو شرکت BPP<4 هستند.
 • شاخص تضعیف توان لیزر: شاخص تضعیف توان سورس لیزر فایبر هر دو شرکت کمتر از 3٪ در سال هستند.
 • پایداری منبع لیزر: پایداری منبع لیزر هر دو شرکت <±3٪ هستند.

کاربرد سورس لیزر ها:

توانایی برش: هردو لیزر می توانند فولاد کربن 25 میلی متر، فولاد ضد زنگ 20 میلی متر، آلیاژ آلومینیوم 20 میلی متر و برنج 16 میلی متر را برش دهند.

توجه: با توجه به تحقیق و توسعه مداوم فناوری های جدید و تنظیم سیاست برای هر دو شرکت، ممکن است تغییراتی ایجاد شود.

تاریخچه مختصر لیزر Raycus،IPG،JPT و MAX و GW.
 • سورس لیزر فایبر GW

فناوری سورس لیزر فایبر GW از منطقه نیوانگلند ایالات متحده آمریکا منشأ گرفته است که غول‌های فناوری مانند فیس‌بوک، آزمایشگاه‌های بل، P&W، بوستون داینامیک و غیره را در خود جای داده است. سرمایه گذاری ای که با هدف ارائه لیزرهای صنعتی قابل اعتماد و رقابتی، ماژول های لیزری و پشتیبانی از لیزرها و راه حل های لیزر صنعتی در موارد گلوگاهی به مشتریان جهانی صورت گرفت.

فناوری لیزر GW (شانگهای). یک شرکت فناوری پیشرفته است که توسط GW Laser Tech LLC تأسیس شده است.  این شرکت در سال 2015 تاسیس شد و به مدت 7 سال است که سورس لیزر فایبر تولید می کند. تیم حرفه ای لیزر ایالات متحده و چین که با تکیه بر انباشت فناوری لیزر بلند مدت و مزایای زنجیره تولید در چین تشکیل گردید. این تیم پیشرو در صنعتی شدن فناوری پمپ دو جهته 976 نانومتری ، فناوری لیزر با راندمان بالا و روشنایی بالا می باشد.

GW LASER در تحقیق و توسعه، تولید و بازاریابی سورس لیزر فایبر تخصص دارد. خط تولید سری های مختلفی مانند لیزر فایبر multimode 10 کیلوواتی سری 5M، لیزر فایبر multimode سری P،سورس لیزر فایبر single-mode  با روشنایی بالا سری 4S،سورس لیزر فایبر سری ECO، لیزر فایبر حالت انعطاف پذیر پرتو سری پلاس ، و سورس لیزر فایبر سری شبه پیوسته QCW را پوشش می دهد. این لیزرها می توانند برای برش ورق، جوشکاری، روکش فلزی، سوراخکاری، ساخت افزودنی، جوشکاری دقیق، برش دقیق و چاپ سه بعدی مورد استفاده قرار گیرند.

در حال حاضر، GW دارای 3 کارخانه در شانگهای، نانتونگ و زیبو برای تولید لیزر فایبر 500 وات تا 50 کیلو وات است. کارخانه ها دارای منابع فراوان، حمل و نقل راحت، اتاق تست استاندارد، میدان وسیع هستند که همه اینها شرایط مناسبی را  برای تولید لیزر فیبر فراهم می کند. در نتیجه، GW قادر است بیش از 2000 واحد لیزر فیبر در ماه تولید کند.

روند توسعه این شرکت در طی این سالها در تصویر زیر آمده است.
سورس لیزر فایبر

 • لیزر Raycus

Raycus Laser در سال 2007 تاسیس شد و مکان آن در ووهان است که در تحقیق، توسعه و تولید لیزرهای فایبر پرقدرت و دستگاه های هسته فعالیت دارد. این شرکت می تواند لیزرهای فیبر پالس 10W-100W و لیزرهای فیبر پیوسته 200W-10000W تولید کند. همچنین این شرکت می تواند 30000 لیزر فیبر پالس 30000 وات و لیزر فایبر پیوسته 10000 وات با توان متوسط و بالا تولید کند.

محصولات این شرکت عبارتند از: لیزرهای فایبر تک ماژول cw، لیزرهای فایبر چند ماژول cw، لیزرهای فیبر QCW، لیزرهای فایبر پالسی پرقدرت، لیزرهای فایبر پالسی کیوسوئیچ ، لیزرهای فایبر MOPA، لیزرهای دیود و لیزرهای فایبر کوبل و …

 • IPG

IPG Photonics یک تولید کننده برجسته تقویت کننده و لیزر با کارایی بالا است. خطوط متنوع لیزرها و تقویت کننده های کم، متوسط و پرقدرت IPG Photonics در پردازش مواد، ارتباطات،پزشکی، بیوتکنولوژی،حوزه های علمی و صنایع پیشرفته استفاده می شود.

IPG دارای دفاتر فروش در ایالات متحده، آلمان، روسیه، ایتالیا، چین، ژاپن، کره جنوبی، هند و بریتانیا است.

 • لیزر JPT

JPT که در سال 2006 ثبت شده و دفتر مرکزی آن در شنژن قرار دارد، یک شرکت با فناوری پیشرفته است که اکنون بر تحقیق و توسعه، تولید، فروش و خدمات فنی لیزر، تجهیزات هوشمند و دستگاه های نوری تمرکز دارد.

این شرکت اولین تولید کننده لیزرهای فایبر MOPA در چین است،که محصولات زیر را پوشش می دهد: منبع لیزر (لیزرهای فایبر MOPA، لیزرهای فایبر CW و لیزرهای DPSS و غیره)، تجهیزات هوشمند. و قطعات فیبری (قطعات فیبر نوری، اجزای فیبر نوری با قدرت بالا،مرکز داده و جعبه ها و لوازم جانبی و غیره)؛

 • لیزر max

Max photonics در سال 2004 تاسیس شد و مقر آن در شنژن است که در حال اکتشاف بی وقفه در زمینه دستگاه و فناوری لیزر است. لیزر، لیزر فیبر QCW؛ لیزر دیود مستقیم تک و دو طول موج و غیره؛

منبع فیبر به طور گسترده ای برای جوشکاری لیزری، پرینت سه بعدی، درمان سطح، علامت گذاری لیزری، برش لیزر و کاربرد صنعت تمیز کردن لیزر استفاده می شود.

نتیجه گیری سورس لیزر فایبر:

به طور کلی،محصولات هر شرکت ویژگی ها و مزایای خاص خود را دارد. سورس لیزر IPG زودتر از تولیدکنندگان سورس لیزر چینی وارد بازار دستگاههای لیزری شد.در لیزرهای کم توان و متوسط از نظر کیفیت اقلام تفاوت چندانی وجود ندارد.در دسته لیزرهای پر توان، لیزر IPG سهم بیشتری از بازار را در اختیار دارد اما با توجه به مشکلات ورود این کالا به کشور ایران و خدمات پس از فروش آن سهم بازار خود را به لیزرهای چینی داده است.

همچنین قیمت لیزرهای IPG بسیار بالاتر از لیزرهای چینی است. در نتیجه با توجه به وضعیت اقتصادی موجود استفاده از آن توجیه اقتصادی ندارد.GW به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های تولیدی و تجاری در چین، رقم فروش سالانه آن بیش از 3 میلیون دلار است.از منظر سهم بازار جهانی در سالهای اخیر: IPG>Raycus>GW>Max photonics>JPT.

با توجه به جدول مقاله قبل کیفیت و پایداری پرتو لیزر GW بهتر از Raycus است.بازدهی لیزر GW بیشتر از Raycus بوده و برخلاف لیزر Raycus هنگام کار بر روی فلزات رنگی دچار مشکل نمی شود و می تواند بدون وقفه کار کند. توان برق مصرفی GW از Raycus کمتر است.و ارتفاع آن حدود نصف Raycus است. علی رغم برند بودن لیزر به دلیل افزایش خرابیهای این لیزر در سالهای اخیر و به دلیل مزایای گفته شده،شرکت نوین صنعت پرتوگستر وندا ترجیح داد از لیزر GW برای ساخت دستگاههای خود استفاده کند.سورس لیزر فایبر 1 کیلو وات

شرکت NSPV (نوین صنعت پرتوگستر وندا):    

شرکت NSPV (وندا) تولیدکننده دستگاههای تمیزکننده لیزری،برش لیزری،جوش لیزری دستی و اتوماتیک. وارد کننده و فروشنده سورس لیزر GW با توانهای متفاوت. برای اطلاع از قیمت و خرید دستگاهها و لوازم جانبی دستگاهها با ما تماس بگیرید.

لوازم جانبی دستگاه جوش لیزری،قطعات جانبی دستگاه جوش لیزری،قطعات یدکی دستگاه جوش لیزری،قیمت سورس لیزر فایبر،هد دستگاه جوش لیزری